Wiadomości

Odpowie za udział w narkotykowym procederze

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał blisko 100 g amfetaminy i marihuany, a także tabletki extazy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 21-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu nielegalnej substancji. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (27.06.20) policjanci z Golubia-Dobrzynia zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na podstawie zdobytych informacji i materiałów dowodowych, na terenie stacji paliw w Brodnicy, zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świeckiego. W trakcie przeszukania samochodu, którym podróżował funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 89 gramów amfetaminy oraz 127 tabletek extazy. Natomiast w mieszkaniu 21-latka kryminalni znaleźli jeszcze prawie 9 g marihuany i 5 tabletek extazy. 

Materiały dowodowe w tej sprawie, przedłożone Prokuratorowi Rejonowemu w Golubiu-Dobrzyniu, dały podstawę do wszczęcia śledztwa. Mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu nielegalnej substancji.

Wczoraj (29.06.20) wobec 21-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Grozi mu teraz nawet 12 lat więzienia. 

 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony