Wiadomości

Przestroga na czas wypoczynku nad wodą

Wakacje i piękna pogoda zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jednak zdarzenie z minionego piątku pokazuje, że rekreacyjne pływanie może przerwać nieoczekiwana zmiana pogody. Tak też było w tym przypadku. Na szczęście wszystko skończyło się tylko na strachu. Jednak niech to będzie przestroga dla innych.

Bydgoscy „wodniacy” stacjonujący w sezonie letnim nad Zalewem Koronowskim, w miniony piątek (26.06.2020) o 20:00 kończyli służbę, gdy otrzymali zgłoszenie o tym, że kilka godzin wcześniej rowerem wodnym wypłynęły 3 osoby i mimo upływu czasu i burzy, która przeszła w tym rejonie, nie wróciły. Policjanci natychmiast uruchomili łódź motorową i pośpieszyli na poszukiwania. Do działań włączyli się również strażacy z OSP Mąkowarsko. Niemal godzinę służby pływały po akwenach w poszukiwaniu białego rowerka wodnego. W pewnym momencie ich oczom ukazał się jacht żaglowy, który holował opisywany rower wodny. Okazało się, że osoby nim płynące, gdy nadeszła burza dobiły do brzegu w Krówce Leśnej i schroniły się w jednym z domków. Po przejściu nawałnicy postanowiły wrócić przy pomocy innych osób i ich sprzętu pływającego.  W tym przypadku na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, ale także mogąca nagle zmienić się pogoda.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony