Nie dość, że poszukiwany to jeszcze z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie dość, że poszukiwany to jeszcze z narkotykami

Data publikacji 01.07.2020

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu. Podczas kontroli okazało się też, że mężczyzna posiada narkotyki. W związku z tym najpierw trafił do policyjnego aresztu, a później do prokuratury, gdzie zadecydowano o jego dalszym losie.

Do zatrzymania 36-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia doszło w niedzielę (28.06.20). Tego dnia grudziądzcy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolowali ulice miasta. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę, który widniał w rejestrach jako poszukiwany. Gdy ten zauważył patrol zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany.

Mężczyzna był bardzo agresywny. W czasie gdy mundurowi prowadzili go do radiowozu, nawoływał gromadzące się licznie osoby postronne, aby pomogły w jego uwolnieniu. Natomiast gdy funkcjonariusze wprowadzali go do auta kopnął w jego bok, powodując uszkodzenie karoserii. Ponadto, w czasie kontroli osobistej, w kieszeni spodni, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po testach okazało się, że jest to metaamfetamina. 

36-letni mieszkaniec Grudziądza jest dobrze znany miejscowym mundurowym. Wcześniej karany był za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie wczoraj (30.06.20) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna odpowie teraz za zniszczenie mienia, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa udzielenia pomocy w ucieczce oraz posiadanie środków narkotycznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant zakłada kajdanki mężczyźnie