Wiadomości

Kierowcy na Armii Krajowej pod okiem policyjnych kamer

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy po raz kolejny obserwowali ruch pojazdów na ulicy Armii Krajowej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego przejeżdżając na czerwonym świetle przez skrzyżowanie.

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu często wykorzystują Mobilne Centrum Monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez zmotoryzowanych użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” dzisiaj (01.07.2020) kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy.

Efekt dzisiejszych porannych działań można zobaczyć na poniższym filmie. Widzimy na nim zachowanie dwóch kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie w momencie, gdy mają już czerwone światło. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Obaj zostali przez policjantów ukarani mandatem karnym.

Tego typu działania bydgoskich policjantów są organizowane cyklicznie.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.27 MB)

Powrót na górę strony