Wiadomości

Aresztowany za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 46-latka, który w jednym z pubów na Bydgoskim Przedmieściu usiłował dokonać rozboju z użyciem noża. Sąd na wniosek organów ścigania aresztował go na najbliższe trzy miesiące. To recydywista, więc teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

W sobotę (27.06.20) bezpośrednio po zdarzeniu mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 46-latka, który grożąc nożem zażądał pieniędzy od klienta jednego z pubów na Bydgoskim Przedmieściu. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego toruńskiej komendy około 17:30. Pokrzywdzony, wraz ze swoimi znajomymi, siedział na tarasie lokalu. W pewnym momencie podszedł do niego nieznajomy i zażądał pieniędzy na alkohol. Mężczyzna trzymał w ręku nóż i groził nie tylko pokrzywdzonemu, ale również jego znajomym. Kiedy napastnik zorientował się, że została wezwana policja uciekł.

Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zareagowali błyskawicznie. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. 46-latek został szybko obezwładniony i trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty za usiłowanie rozboju i groźby karalne. Mężczyzna jest recydywistą. Był już wielokrotnie karany. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia. 

Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.  

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony