Włocławscy policjanci czuwają nad wysoką wodą - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włocławscy policjanci czuwają nad wysoką wodą

Podwyższony stan wody wezbraniowej przechodzi przez Włocławek i powiat włocławski. Policjanci zawsze w takiej sytuacji sprawdzają wały przeciwpowodziowe i kontrolują miejsca zagrożone możliwością podtopienia.

Różne służby zaangażowane są do działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa z uwagi na  podwyższony stan wody w rzekach. Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach KMP we Włocławku również mają w nich swój udział i kontrolują tereny wzdłuż Wisły i rzeki Zgłowiączki. 

Przede wszystkim mundurowi zwracają uwagę na osoby przebywające na terenach zagrożonych podtopieniem, sprawdzają czy nie ma potrzeby udzielenia im pomocy. Policjanci zajmujący się na co dzień bezpieczeństwem nad wodą kontrolują również wały przeciwpowodziowe i w razie potrzeby informują odpowiednie służby o istniejącym zagrożeniu przepuszczania wody.

Apelujemy do wszystkich osób, które przebywają w pobliżu przepływającej fali wezbraniowej o zachowanie ostrożności i nie podchodzenie zbyt blisko do rzeki. W tym czasie nurt płynącej wody jest duży i chwila naszej nieuwagi może zakończyć się tragedią. 

Autor: st. sierż Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska