Wiadomości

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 02.07.2020

Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafił mężczyzna, który w rejonie Jeziora Mogileńskiego zaatakował 35-latka, a następnie zabrał mu skuter oraz znajdujący się w schowku portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sprawcy rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (27.06.20) około 21:30 w rejonie Jeziora Mogileńskiego, pow. mogileński. Z relacji pokrzywdzonego 35-latka wynikało, że został zaatakowany przez napotkanego mężczyznę. Napastnik przemocą zabrał mu skuter warty 2 tysiące złotych oraz znajdujący się w schowku portfel z pieniędzmi i dokumentami, po czym odjechał w nieznanym kierunku. 

Policjanci z mogileńskiej komendy bardzo szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć 27-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (29.06.20) w miejscu swojego zamieszkania.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 27-latek usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu został wczoraj (1.07.20) tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Odzyskany przez policjantów skuter wraz z portfelem i dokumentami trafił z powrotem do właściciela.  

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony