Policjanci i leśnicy kontrolowali obozowiska harcerskie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci i leśnicy kontrolowali obozowiska harcerskie

Data publikacji 03.07.2020

Bydgoscy policjanci wspólnie wraz ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Różanna przeprowadzili kontrolę obozowisk harcerskich w Krówce Leśnej oraz na Hammerze m. in. pod kątem dróg ewakuacyjnych czy łączności w przypadku wystąpienia zmiennych i ekstremalnych warunków atmosferycznych.

W Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej k. Koronowa policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, wspólnie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Różanna, zorganizowali działania prewencyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

Skontrolowali obozowiska harcerskie w Krówce Leśnej oraz na Hammerze. W ich zainteresowaniu leżały kwestie dróg ewakuacyjnych oraz łączności w  przypadku wystąpienia zmiennych i ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Policjanci wraz z leśnikami, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży nad wodą. Nie zapomnieli również o aspektach bezpieczeństwa w związku z covid-19 i przypomnieli o obostrzeniach epidemiologicznych.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Patrol podczas rozmowy z organizatorem obozowiska z ZHP.
  • Patrol podczas kontroli obozowiska.
  • Patrol podczas kontroli obozowiska.
  • Patrol podczas przeglądania dokumentacji obozowiska wraz z organizatorem z ZHP.
  • Pojazd Leśników na akwenem. W tle pływająca łódź policyjna.