Policjanci z Chełmży odnaleźli narkotyki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Chełmży odnaleźli narkotyki

Data publikacji 03.07.2020

36-latkowi zatrzymanemu w Chełmży grozi nawet do 10 lat więzienia. Kryminalni odnaleźli u niego blisko 100 gram różnego rodzaju narkotyków.

Wczoraj (02.07.2020r.) Sąd Rejonowy w Toruniu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 36 - letniego mężczyzny z Chełmży podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udział w ich obrocie. 

29.06.2020 roku, około godz. 20:00, policjanci z Komisariatu Policji w Chełmży weszli do jednego z mieszkań oraz pomieszczeń gospodarczych przy ul. Dworcowej w Chełmży. Uprawniały ich do tego wcześniejsze przypuszczenia, że właściciel może posiadać w nim przedmioty prawem zabronione. Okazało się, że o pomyłce nie było mowy. Policjanci kryminalni  w  przeszukiwanych pomieszczeniach odnaleźli i zabezpieczyli  m.in.  ponad 43 gramy białego proszku i ponad 58 gramów zielonego suszu, wagę elektroniczną i kilkaset woreczków z tzw. zapięciem strunowym. Wstępne policyjne testy wykazały, że pierwszy ze środków wykazuje cechy charakterystyczne dla amfetaminy, drugi zaś dla marihuany. 
Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych oraz udział w ich obrocie. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych zdecydował się złożyć  wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wczoraj sąd zdecydował o tym, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w celi. Teraz grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak