Wiadomości

Policja i kolej na wspólnej akcji na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 10.07.2020

Inowrocławska „drogówka” i Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy Sekcja Eksploatacji Inowrocław działały razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”.

Inowrocławscy policjanci przeprowadzili ostatnio na terenie powiatu wspólną akcję z pracownikami PKP. Nieprzypadkowo właśnie wybrany został rejon przejazdu kolejowo-drogowego. To w tego typu miejscach dochodzi do groźnych wypadków podczas jego przekraczania. Mowa tu o kierowcach, ale i o pieszych. Często lekceważenie przepisów, beztroska i igranie z życiem przynosi dramatyczne skutki. 

Celem działań było przypomnienie o właściwych i bezpiecznych zachowaniach w czasie korzystania z przejazdów. Przedstawiciele policji i kolei wręczali kierowcom materiały informacyjne. Warto je przeczytać i poddać refleksji, czy czasem TY nie jesteś autorem podobnych zagrożeń. Kierowcy chętnie rozmawiali z prowadzącymi akcję i popierali ją. W zderzeniu z pociągiem są przecież bardzo małe szanse na przeżycie. Dlatego miejmy w głowie hasło „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”.

Obejrzyj, ku przestrodze film z przykładami zachowań ludzi, którzy na terenie powiatu inowrocławskiego bagatelizowali przepisy i w sposób rażąco niebezpieczny pokonywali przejazdy kolejowe.  

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Strażnik monitoruje auta przejeżdżające przez przejazd
  • Strażnik oddaje dokumenty kierowcy volvo
  • Strażnik kontroluje kierowcę TIR-a
  • Wspólny patrol strażników kolei i policjantów
  • Policjant kontroluje kierowcę vw
  • Strażnik kontroluje kierowcę dostawczego samochodu
Powrót na górę strony