WIADOMOŚCI

Mieszkańcy powiatu inowrocławskiego chętnie korzystają z KMZB

Data publikacji 15.07.2020

Inowrocławscy koordynatorzy KMZB tylko od maja odczytali łącznie 108 sygnałów od mieszkańców. 37 z nich zostało przez funkcjonariuszy potwierdzonych. Mundurowi już przekazali informacje odpowiednim instytucjom, w gestii których leżą te problemy. Sami zaś zajęli się przekraczającymi dozwoloną prędkość niesfornymi kierowcami, bo takie zgłoszenia też wypłynęły.

Mieszkańcy powiatu inowrocławskiego chętnie korzystają z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W kategorii niewłaściwa infrastruktura drogowa potwierdzonych zgłoszeń było 18, co oznacza konieczną interwencję zarządców dróg w tylu właśnie miejscach na terenie Inowrocławia. Wśród nich znalazły się sygnały o: brakach w oznakowaniu, słabowidocznym oznakowaniu poziomym, które to miejsca należy odmalować, brakach w odblaskach, w progach zwalniających w rejonie szkoły, konieczności wymiany nawierzchni lub jej uzupełnieniu. Ponadto, pięć zgłoszeń to sytuacje polegające na złej organizacji ruchu drogowego, polegające na nieprawidłowościach w oznakowaniu pionowym i poziomym. Tego typu informacje policjanci kierują do właściwych zarządców dróg, którzy podejmują dalsze działania w celu ich usunięcia.  

Mieszkańcy także wskazali siedem miejsc, gdzie kierowcy przekraczali dopuszczalną prędkość. Każdy z tych przypadków to miejscowości poza Inowrocławiem. Skierowanie w te rejony patroli "drogówki" skutkowało ukaraniem kierowców mandatami karnymi. Również w czterech miejscach mieszkańcy wskazali przypadki nieprawidłowego parkowania. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest policyjnym narzędziem, do którego korzystania zachęcają policjanci. Jeśli widzisz sytuacje uciążliwe społecznie zaznacz to na Mapie. Policjanci sprawdzają każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia podejmują działania, by zostały one usunięte. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska