Mundurowi odwiedzili obóz harcerski - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mundurowi odwiedzili obóz harcerski

Data publikacji 15.07.2020

Policjant z Tucholi, wspólnie z funkcjonariuszem miejscowej straży pożarnej złożyli wizytę uczestnikom Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Hufca ZHP Tuchola w Białej. Podczas spotkania przekazano założenia akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie upragnionych wakacji warto przypominać dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie sezonu wakacyjnego miejscowi policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno–edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania mundurowy opowiadał harcerzom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżył podstawowe zasady ruchu drogowego, podkreślił istotną rolę zakładania odblasków. Omówił też zasady bezpiecznego wypoczynku nad jeziorem i przestrzegał przed samotnymi spacerami po lesie. 

Funkcjonariusz przedstawił obozowiczom również zagrożenia związane z cyberprzemocą, przestrzegał przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania nowych znajomości, przybliżył kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną przez osoby nieletnie. 

Stróż prawa odpowiadał na zadawane pytania dotyczące wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków służbowych. 

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.

 

Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Mundurowi i uczestnicy obozu
  • Uczestnicy obozu siedzą a przed nimi stoją mundurowi