Poszukiwany 45-latek zatrzymany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany 45-latek zatrzymany

Policjanci z Włocławka, dzięki anonimowym zgłoszeniom, zatrzymali poszukiwanego 45-latka. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami od maja, kiedy to ukradł terminal płatniczy w pociągu jadącym z Torunia. Publikacja monitoringu z tego zdarzenia przyczyniła się do rozpoznania sprawcy i zgłoszenia służbom prawdopodobnego miejsca jego pobytu. Dzięki reakcji mieszkańców i sprawnym działaniom funkcjonariuszy, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut przywłaszczenia terminala.

Dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał wczoraj (15.07.20) anonimowe zgłoszenia odnośnie poszukiwanego przez policję mężczyzny. Według zawiadamiających osoba odpowiadająca wizerunkowi sprawcy kradzieży terminala płatniczego w pociągu jadącym z Torunia do Kutna 01.05.2020 opublikowanemu w internecie miała przebywać na jednym z włocławskich osiedli. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli weryfikację otrzymanych informacji i szybko namierzyli opisywanego mężczyznę. 45-latek był zaskoczony widokiem policjantów, nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany. Mieszkaniec Włocławka miał ponad promil alkoholu w organizmie i trafił do policyjnej celi. Przyznał się do popełnienia czynu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut przywłaszczenia terminala płatniczego w pociągu jadącym z Torunia do Kutna. Grozi mu do 5 lat za kratami. 
Mieszkańcy Włocławka po raz kolejny nie pozostali obojętni na apel mundurowych i przyczynili się do zatrzymania osoby poszukiwanej.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska