Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i dilerkę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i dilerkę

Policjanci służby kryminalnej ustalili, że mieszkaniec gm. Chrostkowo może posiadać znaczne ilości narkotyków i trudni się ich sprzedażą. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Diler został aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia. Przy okazji tej sprawy kryminalni zatrzymali drugiego handlarza z zakazanymi substancjami.

Ustalenia kryminalnych z Lipna wskazywały na to, że 31-letni mieszkaniec gm. Chrostkowo posiada znaczne ilości narkotyków i trudni się ich sprzedażą. Gdy w poniedziałek (13.07.20) przeszukali posesję mężczyzny, w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli zakazane substancje. Ponad 11 g białego proszku i ponad 36 g suszu roślinnego ukryte były w szafie w aluminiowej puszce. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina i marihuana. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znacznej ilości środków odurzających oraz ich rozprowadzania. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Wczoraj (16.07.20) sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowy areszt dla niego. 

Przy okazji tej sprawy zatrzymany został także inny mężczyzna. 21-letni mieszkaniec gm. Chrostkowo usłyszał zarzut udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jemu także grozi wieloletnie więzienie. Mężczyzna został objęty dozorem.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska