WIADOMOŚCI

Włocławscy policjanci odzyskali łup i zatrzymali złodzieja obrazu

Data publikacji 16.07.2020

Kryminalni z włocławskiej jednostki zatrzymali sprawcę kradzieży obrazu z jednego z lokali w mieście. W wyniku intensywnej pracy policjanci odzyskali także utracony łup. Złodziej usłyszał już zarzut i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend ok 1. w nocy w jednym z lokali we Włocławku. Jedna z grupy osób biesiadujących przy stoliku, tuż przed wyjściem, zdjęła ze ściany obraz Urszuli Tekieli „Madame XI” wartości kilku tys. zł. Jego brak zauważyła kelnerka już po opuszczeniu lokalu przez klientów. Zdarzenie zostało jednak zarejestrowane przez monitoring, a właściciel rozpoznał jednego z imprezujących mężczyzn.

Włocławscy kryminalni, dysponując częściowymi informacjami i zapisem monitoringu, rozpoczęli intensywne działania zmierzające do zatrzymania złodzieja. Po zweryfikowaniu uzyskanych danych oraz na podstawie własnych ustaleń namierzyli sprawcę kradzieży. Gdy policjanci pojechali go zatrzymać, okazało się, że mężczyzna właśnie zgłosił się do komendy. 45-latek przyznał się do kradzieży obrazu tłumacząc się lekkomyślnością i stanem upojenia alkoholowego. Mieszkańcowi Włocławka został przedstawiony zarzut kradzieży. Z uwagi na fakt, że czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy czeka go surowsza kara.

Działania mundurowych przyczyniły się ponadto do odzyskania utraconego dzieła sztuki. Obraz został odnaleziony i w niezmienionym stanie wrócił do właściciela.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska