Wiadomości

Areszt za włamania i kradzież

Data publikacji 20.07.2020

Na trzy miesiące do aresztu trafił 28-latek zatrzymany przez inowrocławskich policjantów. Łącznie usłyszał 14 zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Nie dość, że okradał starsze osoby, to jeszcze wiele razy posłużył się skradzioną kartą.

Kryminalni z Inowrocławia wyjaśnili sprawy dotyczące dwóch włamaniach do domu. Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu we wtorek i środę (14 i 15.07.20). Nieznany wtedy sprawca dwukrotnie wszedł do mieszkania starszej pani i okradł ją z biżuterii, a także pieniędzy. Zabrał też kartę płatniczą, którą kilkanaście razy zapłacił za zakupy w sklepach. 

Policjanci z „patrolówki” (15.07.20), na podstawie rysopisu złodzieja, zatrzymali na ulicy 28-latka, podejrzewanego o przestępstwa na terenie miasta. Mężczyzna trafił do aresztu. Podczas wyjaśniania okoliczności przestępstw policjanci odzyskali skradzione z domu mienie, które sprawca ukrył.

Zebrane dowody doprowadziły do postawienia mężczyźnie łącznie 14 zarzutów: dwukrotnego włamania do domu, jedenastu przypadków włamań na konto oraz kradzież. Ostatnie przestępstwo to zdarzenie, do którego doszło na terenie miasta. Mężczyzna podbiegł do kobiety i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek.

Policjanci oraz oskarżyciel wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. W piątek (17.07.20) sąd zdecydował, że podejrzany trafił tymczasowo do aresztu na najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara więzienia do 10 lat. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony