Po pijanemu uderzył autem w inny samochód i uciekł - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Po pijanemu uderzył autem w inny samochód i uciekł

Data publikacji 21.07.2020

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 53-latka, który kierując samochodem uderzył w inne zaparkowane auto, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany kilkadziesiąt minut później. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (20.07.20) około 21.30 dyżurny brodnickiej Policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. św. Jakuba kierowca vw sharana uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce kolizji, w rozmowie ze świadkami, ustalili numery rejestracyjne pojazdu, po czym odwiedzili jego właściciela. Jak się okazało, auto użytkował jego sąsiad, który aktualnie był w pracy.

Mundurowi pojechali więc do zakładu pracy, gdzie na parkingu stał zaparkowany vw sharan. Policjanci zatrzymali użytkownika auta i przetransportowali do brodnickiej komendy.

Tam funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swoje zachowane odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 53-latek odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego.