Wiadomości

Ukradł i w wyniku obywatelskiego zatrzymania usłyszał zarzuty

Data publikacji 22.07.2020

Mężczyzna ukradł rower wraz z sakwą, w której były dokumenty, portfel i telefon. Pokrzywdzeni właściciele zgłosili sprawę policjantom, ale też napisali o tym na portalach społecznościowych. Odzew był błyskawiczny. Namierzony sprawca, po obywatelskim zatrzymaniu, usłyszał zarzut.

Mieszkanka gm. Wielgie, pow. lipnowski, wraz z rodziną wybrała się w niedzielę (19.07.20) na wycieczkę rowerową nad jezioro. W drodze powrotnej wstąpiła do znajomej, zostawiając rower przed posesją. Gdy wyszła po kilkudziesięciominutowej wizycie okazało się, że jednoślad zniknął. Zginęły też portfel, telefon i dokumenty, które miała w sakwie rowerowej.

Oprócz zgłoszenia kradzieży na policję właściciele jednośladu zamieścili informację o zdarzeniu w mediach społecznościowych. Odzew był błyskawiczny. Jeden z internautów widział sprawcę pakującego rower do auta! Dzięki temu pokrzywdzeni dotarli do mężczyzny i dokonali obywatelskiego zatrzymania, po czym przekazali go policjantom.

Wczoraj (21.07.20) 19-latek usłyszał zarzut kradzieży roweru, telefonu komórkowego, portfela, karty płatniczej i dokumentów, na łączną kwotę 3,5 tys. zł. Mieszkaniec gm. Lipno przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, obowiązkowego naprawienia szkody, dozoru kuratorskiego oraz pokrycia kosztów postępowania.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony