Wiadomości

Nie uniknie kary za liczne przestępcze wybryki

Data publikacji 22.07.2020

Policjanci z Wąbrzeźna, krótko po włamaniu do budynku byłego marketu w centrum miasta, zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 26-latka. Jak się okazało mężczyzna ma na koncie kilka innych czynów karalnych za co z pewnością poniesie konsekwencje. A grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj (21.07.20) policjanci z Wąbrzeźna otrzymali informację o włamaniu do budynku byłego marketu w centrum miasta. Właściciel wycenił straty na kwotę 3 000 zł. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy, bezpośrednio po zdarzeniu, zatrzymany został 26-letni mieszkaniec Wąbrzeźna, wielokrotnie notowany w przeszłości za kradzieże, który przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. W trakcie czynności policjanci udowodnili mu i przedstawili kolejny zarzut włamania, które miało miejsce w minioną niedzielę (19.07.20). Wtedy sprawca wszedł przez wybite okno do budynku poczty skąd ukradł... słodycze, powodując straty na kwotę ponad 200 zł. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzuty kradzieży alkoholu i słodyczy z jednego z dyskontów spożywczych na kwotę ok. 80 zł, których dokonał kilka dni wcześniej.

Jak się okazało 26-latek ma na koncie wiele innych przestępczych czynów. W ubiegłym tygodniu ukradł puszkę z napiwkami w jednym z barów w Wąbrzeźnie, ubrania z balkonu na jednym z osiedli oraz jadąc rowerem również kradzionym, wykorzystując chwilę nieuwagi starszej kobiety, zabrał jej torbę z zakupami. Wtedy zatrzymany został dzięki czujności policjantów zespołu do spraw wykroczeń, którzy przyjmowali zawiadomienie o kradzieży i rozpoznali rower. 

Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony