Wiadomości

25 lipca - dniem Świętego Krzysztofa - patrona kierowców

Data publikacji 24.07.2020

25 lipca jest dniem Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. Tego dnia obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.

Już dziś (24.07.20), dzień przed imieninami patrona kierowców Św. Krzysztofa, na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. W tej akcji funkcjonariuszom towarzyszył również Kapelan Kujawsko-Pomorskiej Policji ks. Prałat Stanisław Kotowski. Z okazji dnia Św. Krzysztofa policjanci nie karali kierujących mandatami tylko apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Natomiast z rąk Kapelana otrzymywali obrazki z wizerunkiem ich patrona wraz z modlitwą kierowcy.

Dzieciom, które podróżowały kontrolowanymi samochodami, policjanci wręczali maskotki i odblaski, a kierowcom ulotki, naklejki i inne gadżety promujące bezpieczeństwo.

Jutrzejszy dzień to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. 

Z okazji Dania Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie! Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko od święta.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od stycznia do czerwca doszło do 360 wypadków, w których śmierć poniosły 62 osoby, a 362 zostały ranne. Dlatego też funkcjonariusze wspólnie z ks. Prałatem apelowali do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę oraz o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje, podczas wzmożonego ruchu na drogach.  

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci i kapelan policji pozują do zdjęcia na tle radiowozu
  • Policjantka wręcza odblaski kierowcy samochodu osobowego
  • kapelan policji trzyma w rękach obrazki ze św. Krzysztofem
  • Policjant trzyma w dłoniach pluszowego misia i ulotki
  • policjantka wręcza kierowcy odblaski
  • policjanci stoją przy drodze
  • Policjant rozmawia z kierowcą siedzącym za kierownicą samochodu
Powrót na górę strony