Poszukiwany wpadł z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany wpadł z narkotykami

Data publikacji 27.07.2020

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 39-latka, który w komórce lokatorskiej trzymał ponad 850 g marihuany i kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwa popełnione w przeszłości. Już usłyszał zarzuty i trafił za kraty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegły czwartek (23.07.20) mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, podczas pełnienia służby, zdobyli informację świadczącą o tym, że w okolicach ul. Piaskowej może przebywać poszukiwany listem gończym 39-latek. Na mężczyźnie ciążył wyrok kilku miesięcy więzienia za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policją.

Kiedy mundurowi podjechali na miejsce zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Ten, stojąc w drzwiach otwartej komórki lokatorskiej, na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Na nic się to jednak zdało i już po chwili był w rękach mundurowych.

W miejscu, z którego uciekał funkcjonariusze znaleźli worki z białym proszkiem i tabletkami. Okazało się, że było w nich ponad 850 g marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy o łącznej wadze blisko 45 g. 3

9-latek trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Poza tym czeka go odsiadka za przestępstwo, którego dopuścił się w przeszłości.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.