Wiadomości

21-letni nakielanin aresztowany za kradzież rozbójniczą

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21-latek zatrzymany po kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów w Nakle. Podejrzany odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że w jednym z nakielskich marketów doszło do kradzieży, po której sprawca, by utrzymać przy sobie skradzione mienie, zaatakował pracowników sklepu oraz przypadkowych świadków, pomagających w jego ujęciu, wpłynęło do miejscowej policji w minioną środę (22.07.20) około 18.30.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że 21-latek zabrał z półki dwa napoje energetyzujące i zmierzał do wyjścia nie płacąc za towar. Kiedy na drodze stanął mu ochroniarz zaczął szarpać się z mężczyzną, powodując u niego uraz dłoni oraz głowy. Swoją agresję złodziej skierował także wobec innego pracownika sklepu oraz przypadkowych świadków, którzy pomagali w jego ujęciu.

Agresywny 21-latek trafił do policyjnego aresztu i kolejnego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej popełnionej w warunkach tzw.: recydywy oraz naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony porządku publicznego.

W piątek (24.07.20) z materiałami zebranymi w tej sprawie przez śledczych zapoznał się sąd, który zdecydował, że najbliższe 3 miesiące nakielanin spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony