Wiadomości

Tymczasowy areszt za rozbój

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy pobili nieznajomego, zabrali mu telefon komórkowy i dokumenty, po czym zaprowadzili go do mieszkania. Tam, grożąc zmusili go do pojechania do galerii handlowej, gdzie miał dokonać kradzieży. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi sprawców i uciekł. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźni natomiast to recydywiści więc im grozi do 15 lat.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (28.07.20). Policjanci dostali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że chwilę wcześniej padł ofiarą napadu.Jak wynikało z jego relacji około 13:30 szedł ul. Skłodowskiej w Toruniu, w okolicach pętli tramwajowej. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn, uderzyło go w tył głowy i skopało po całym ciele. Następnie napastnicy ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy i dokumenty, po czym grożąc mu wbiciem śrubokręta w kolano zmusili, by wsiadł z nimi do tramwaju i pojechał do mieszkania przy ul. Skłodowskiej.

Tam do sprawców dołączyła żona jednego z napastników. Wszyscy zmusili mężczyznę, by udał się z nimi do pobliskiej galerii handlowej, gdzie ten miał ukraść dla nich rzeczy z jednego ze sklepów. Gdy już tam byli pokrzywdzony wykorzystał moment nieuwagi i uciekł, po czym powiadomił o wszystkim policję.

Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy od początku włączyli się w rozwiązanie tej sprawy, na podstawie relacji pokrzywdzonego, wytypowali osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Pomocnym okazał się fakt, że mężczyzna zapamiętał w przybliżeniu miejsce, gdzie był przetrzymywany. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na precyzyjne ustalenie adresu. Kiedy policjanci weszli do lokalu zastali tam troje napastników.

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 37 lat oraz 28-letnia kobieta trafili prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dokładnej treści zdecyduje prokurator. 26 i 37-latek to recydywiści. Pierwszy z nich odbywał już karę pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą, drugi za oszustwo i wymuszenie rozbójnicze. Dlatego teraz grozi do 15 lat więzienia. 28-latka natomiast za to samo przestępstwo może trafić za kraty na 12 lat.


 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony