Groził siekierą, więc trafił za kraty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Groził siekierą, więc trafił za kraty

Data publikacji 30.07.2020

Grudziądzcy policjanci zatrzymali sprawcę, który wtargnął do mieszkania swojej byłej partnerki i groził jej siekierą. 38-latek ma "bogatą" przestępczą przeszłość i jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. Sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.07.20) w jednym z mieszkań w Grudziądzu. Do mieszkającej tam kobiety przyszedł były partner. Mężczyzna wtargnął do mieszkania, uszkadzając drzwi, po czym wymachując siekierą groził jej śmiercią. Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali dobrze znanego funkcjonariuszomn38-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna był wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa.

Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie we wtorek (28.07.20) policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące 38-latek spędzi za kratami. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska