Wytypował go dzielnicowy z komisariatu w Dobrzejewicach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wytypował go dzielnicowy z komisariatu w Dobrzejewicach

24-latek kradł w gminie Czernikowo co tylko nawinęło mu się w ręce. Wczoraj z ust policjantów usłyszał 4 zarzuty dokonanych kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Wczoraj (30.07.) policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach ogłosili zarzut 24 -latkowi pochodzącemu z gminy Czernikowo. Mężczyzna stoi za kilkoma kradzieżami, do których doszło na terenie tamtejszej gminy.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 20 maja tego roku. W  Zimnym Zdroju doszło do kradzieży z niezamkniętego fiata ducato. Zginął wtedy portfel z pieniędzmi oraz elektronarzędzia. Kilka dni później w Czernikowie z niezamkniętego audi zginął radioodtwarzacz, głośnik oraz narzędzia. Pod koniec miesiąca, sprawca skradł z terenu budowy w Kiełpinach kilkanaście przęseł ogrodzeniowych. 20 lipca tego roku policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. To z kolei  pochodziło z Witowęża. Sprawca ukradł  m.in. kilkadziesiąt litrów paliwa z koparko- ładowarki zaparkowanej w tej miejscowości, akumulatory hydrauliczne oraz olej hydruliczny. 
Dla policjantów z  dobrzejewickiego komisariatu stało się jasne, że złodziej  jeździ po całym terenie i wykorzystuje okazję, aby ukraść coś co nawinie mu się tylko w ręce. Każdy ślad pozostawiony przez sprawcę na miejscu przybliżał policjantów do złodzieja. Wytypował go dzielnicowy z tamtejszej jednostki, który ma pod opieką gminę Obrowo. Wczoraj dzielnicowy wraz z policjantami kryminalnymi zatrzymali tego mężczyznę w jego domu. O pomyłce nie było mowy. Tego samego dnia z ust śledczych usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Grozi mu za do 5 lat więzienia.
 
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak