WIADOMOŚCI

Policjanci z włocławskiej "drogówki", w tym z grupy SPEED, namierzają kierowców pędzących w obszarze zabudowanym

Policjanci ruchu drogowego z włocławskiej jednostki, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, codziennie eliminują z ruchu piratów drogowych. Tylko w minionym tygodniu namierzyli i ukarali kilkudziesięciu kierujących, z których 19 pędziło przez obszar zabudowany z prędkością o ponad 50 km/h większą niż obowiązujące limity. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.

Włocławscy policjanci, w tym pełniący służbę w ramach grupy SPEED, codziennie dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg, egzekwując od kierujących stosowanie się do przepisów prawa. Szczególną uwagę zwracają na przestrzeganie limitów prędkości obowiązujących w obszarach zabudowanych.

Tylko w minionym tygodniu zatrzymanych do kontroli zostało kilkudziesięciu kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. 19 z nich pędziło przez obszar zabudowany z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dopuszczalne limity. Nieodpowiedzialni użytkownicy pojazdów byli kontrolowani na głównych arteriach prowadzących przez miasto oraz powiat, m.in. w miejscowości Brześć Kujawski i Skoki Duże na trasie DK-62. W Brześciu Kujawskim w ręce mundurowych trafił 74-latek kierujący hondą, który pędził 102 km/h przez obszar zabudowany. Z kolei niechlubny rekordzista „gnał” saabem przez m. Skoki Duże z prędkością 119km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. 45-latek, podobnie jak pozostali "piraci" drogowi, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Wszyscy zostali także ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci niezmiennie apelują o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Siadając „za kółko” zachowajmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy, że nadmierna prędkość stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg.