Broń i narkotyki w mieszkaniu 25-latka - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Broń i narkotyki w mieszkaniu 25-latka

Data publikacji 13.08.2020

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 25-latka, który w mieszkaniu miał amfetaminę, kodeinę i tabletki ecstasy oraz nielegalnie posiadaną broń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorek (11.08.20) policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 25-latka podejrzanego o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i nielegalne posiadanie broni. Kryminalni już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać zakazane substancje i przedmioty.

Podczas przeszukania mieszkania w Czerniewicach, gdzie przebywał 25-latek funkcjonariusze znaleźli tabletki ecstasy o łącznej masie blisko 45 g, blisko 5 g amfetaminy i ponad 50 g kodeiny oraz broń palną, na którą wymagane jest pozwolenie. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i broni bez wymaganego zezwolenia. Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem.

25-latkowi grozi do 10 lat więzienia.