Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia wyeliminował pijanego motorowerzystę

Data publikacji 01.09.2020

Choć wcześniej pił – zdecydował się prowadzić. Na szczęście podróż nietrzeźwego kierowcy przerwał dzielnicowy. W chwili kontroli mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przypominają i podkreślają – nie ma tolerancji dla pijanych kierowców!

Podczas każdej służby policjanci, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, szczególną uwagę przywiązują do stanu trzeźwości kierowców. Pijani na naszych drogach stanowią realne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu. Dlatego niezwykle istotnym jest, by uniemożliwiać dalszą jazdę tak bardzo nieodpowiedzialnym kierowcom.

Wczoraj (31.08.20) dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Czersk Świecki kierującego motorowerem. Jak się okazało, 47-letni mieszkaniec powiatu świeckiego jechał mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania przebiegu pojazdu funkcjonariusz ujawnił w jednośladzie zmianę wskazań drogomierza.

Tego typu ingerencja jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Autor: sierż. szt. Damian Ejankowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony