WIADOMOŚCI

Mieszkanka Solca Kujawskiego uprawiała w ogrodzie konopie indyjskie

Data publikacji 02.09.2020

Kryminalni z bydgoskiego wydziału narkotykowego zatrzymali 49-latkę. Kobieta na terenie swojej posesji w ogródku uprawiała zakazane konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli u niej w domu ponad pół kilograma marihuany i sporą ilość gotówki. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Solca Kujawskiego może posiadać w domu uprawę zakazanych konopi indyjskich. Trop doprowadził ich do 49-letniej mieszkanki tej miejscowości. Funkcjonariusze namierzyli jej dokładny adres zamieszkania. Następnie przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam weszli na teren posesji.

W trakcie przeszukania, w ogrodzie, znaleźli 19 krzewów zakazanych konopi indyjskich. Ponadto, w domu zabezpieczyli susz roślinny, substancje płynne, w tym olejek konopny oraz ponad 130 tysięcy złotych w gotówce. Pieniądze były ukryte w specjalnie zapakowanych hermetycznie portfelach. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana.

Policjanci do sprawy zatrzymali 49-latkę. Kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich inne niż włókniste. Wobec podejrzanej prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz może jej grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  • dwa krzewy konopi indyjskich w doniczce
  • zabezpieczony susz roślinny w słoikach
  • zabezpieczone pieniądze w foliowym worku
  • krzewy konopi leżą na ziemi po wyciągnięciu z doniczek
  • krzewy konopi indyjskich posadzone w doniczkach