Wiadomości

Mając ponad 2 promile kierowała autem

Data publikacji 03.09.2020

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała kierująca oplem, którą w Szkocji, pow. nakielski, skontrolowali policjanci z szubińskiego komisariatu. Okazało się też, że pojazd nie miał ważnego ubezpieczenia i przeglądu. Zachowanie 51-latki oceni sąd.

Patrolując Szkocję w powiecie nakielskim szubińscy policjanci zwrócili uwagę na opla, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Podejrzewając, że prowadzący auto może być pod wpływem alkoholu zatrzymali je do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 51-letnia kobieta i ewidentnie widać było, że jest pijana, co niebawem potwierdził alkomat wykazując w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi sprawdzili też auto, które prowadziła mieszkanka szubińskiej gminy. Wtedy wyszło na jaw, że opel nie miał aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i dowód rejestracyjny od opla oraz wręczyli jej wezwanie na przesłuchanie. Niebawem 51-latka usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za jazdę na „podwójnym gazie” grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony