Wiadomości

35-latek odpowie za kradzieże paliwa z zaparkowanych aut

Kryminalni z Nakła zatrzymali mieszkańca gminy, który włamywał się do zbiorników z paliwem w autach ciężarowych i kradł ropę. 35-latek, póki co, usłyszał cztery zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zgłoszenia o kradzieżach oleju napędowego z zaparkowanych w różnych miejscach ciężarówek wpływały do nakielskiej komendy od końca ubiegłego roku. Sprawca zawsze działał w ten sam sposób. Czekał, aż kierowca uśnie, bądź pozostawi auto na parkingu, po czym włamywał się do zbiornika i ściągał paliwo.

Przełom w sprawach nastąpił w minioną środę (2.09.20), kiedy to nakielscy kryminalni ustalili personalia podejrzanego o włamania. 35-latek został zatrzymany tego samego dnia, a sprawdzając użytkowany przez niego garaż mundurowi znaleźli bańki do przewozu paliwa oraz pompę służącą do ściągania ropy ze zbiorników.

Podejrzanemu udowodniono 4 włamania do zbiorników i kradzież paliwa o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych, za co usłyszał zarzuty. Wczoraj (3.09.20) decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że 35-latek usłyszy kolejne zarzuty za tego typu przestępstwa. Za kradzież z włamaniem, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony