Odpowiedzą za kradzieże samochodów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Odpowiedzą za kradzieże samochodów

Data publikacji 15.09.2020

Do 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo odpowiedzą 38 i 41-letni mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Grudziądza, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Mężczyzna wraz z wspólnikiem dokonał kradzieży co najmniej trzech pojazdów na terenie Grudziądza. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę (9.09.20) w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego z Grudziądza razem z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, weszli do jednego z mieszkań w powiecie inowrocławskim, gdzie zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o włamania do samochodów na terenie Grudziądza. Tego samego dnia zatrzymano również wspólnika mężczyzny, mieszkańca powiatu inowrocławskiego.
38 i 41-latka przewieziono do grudziądzkiej komendy gdzie następnie trafili do policyjnego aresztu.

Grudziądzcy kryminalni realizujący czynności do sprawy kradzieży aut na terenie miasta prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawców tych kradzieży. Wykonana praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Policjanci wytypowali osoby mogących mieć związek z tym przestępczym procederem.

Po zebraniu materiału dowodowego w czwartek (10.09.20) kryminalni przedstawili obu zatrzymanym zarzuty kradzieży trzech samochodów. Jak wynika z materiału dowodowego do przestępstw doszło w kwietniu i maju br. Tego samego dnia prokurator zastosował wobec obojga dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli wiele części do samochodów i elementy karoserii. Teraz będą ustalać, skąd one pochodzą i czy maja związek z kradzieżami. Policjanci nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie.

 

  • Policjanci zakładają kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie, który leży na ziemi
  • Policjanci zakładają kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie, który leży na ziemi
  • Widok na skradzione odzyskane rzeczy
  • Widok na skradzione odzyskane rzeczy
  • widok na wyjęty z samochodu silnik
  • widok na biały samochód dostawczy