Wiadomości

Bezwzględna oszustka zatrzymana dzięki czujności dzielnicowej z bydgoskiego Szwederowa

Data publikacji 18.09.2020

15 zarzutów oszustwa usłyszała 28-latka z Bydgoszczy, która oszukała osoby dokonujące zakupów na portalu internetowym. Kobieta do przestępczego procederu wykorzystała innego mieszkańca naszego miasta. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa niejednokrotnie w ostatnim czasie byli proszeni o przesłuchanie mieszkańca naszego miasta jako świadka w sprawach oszustw za pomocą jednego z portali internetowych. Mężczyzna był typowany jako osoba, która wystawia oferty sprzedażowe na portalach handlowych i nie wysyła towaru. Sprawy te były prowadzone przez różne jednostki policji na terenie całego kraju.

Kiedy pomoce prawne kilkukrotnie trafiły do dzielnicowej wydało się jej to podejrzane. Zaczęła „drążyć” temat. Znając już mężczyznę z wcześniejszych czynności nabrała podejrzeń co do całej sytuacji. Tym bardziej, że znała też jego stan zdrowia. Okazało się, że jej „policyjny nos” jej nie zawiódł. Ustaliła, że pokrzywdzonymi są nie tylko osoby na terenie całej Polski, które zakupiły przedmioty za pomocą portalu internetowego, ale również jest nim bydgoszczanin przesłuchiwany do tych spraw.

Policjantka ustaliła dane pomysłodawczyni i zleceniodawczyni przestępstw oraz sposób jej działania. Okazało się, że za oszustwami stoi kobieta, która wykorzystała dane mieszkańca naszego miasta do prowadzenia przestępczego procederu. Jej zatrzymanie było kwestią czasu. W miniony piątek (11.09.2020) 28-latka została zatrzymana. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej 15 zarzutów oszustwa na łączną kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych. Już wiadomo, że to nie wszystkie czyny, za które kobieta odpowie, gdyż pokrzywdzonych jest znacznie więcej. Policjanci ustalają ich personalia.

Oszustce może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony