Wiadomości

"Okazja czyni złodzieja"

Data publikacji 23.09.2020

Kryminalni z Wąbrzeźna zatrzymali mężczyznę, który wszedł do mieszkania starszej kobiety pod jej nieobecność. W tym przypadku powiedzenie „okazja czyni złodzieja” potwierdziło się w pełni. Dlatego niech to zdarzenie będzie dla wszystkich przestrogą.

W miniony wtorek (22.09.20) przed 14:00 wąbrzescy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum miasta. Na miejscu okazało się, że łupem włamywacza padł telewizor z dekoderem, telefon komórkowy i pieniądze. Okradziona kobieta oszacowała straty na kwotę ponad 2000 złotych. Podjęte przez kryminalnych działania szybko doprowadziły ich do mieszkania na drugim końcu miasta, gdzie podejrzewany o włamanie 35-latek podłączał właśnie skradziony telewizor.

Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie, a mężczyzna został zatrzymany. Co ciekawe 2 miesiące wcześniej opuścił zakład karny, w którym spędził ostatnich kilkanaście lat. Tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Nadmienić należy również, że włamywacz wykorzystał "okazję" widząc uchylone okno mieszkania na parterze, dzięki czemu z łatwością wszedł do środka. Niech to zdarzenie będzie dla nas wszystkich przestrogą, aby pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu swoich mieszkań, piwnic, czy samochodów.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony