Wiadomości

Zatrzymany pod zarzutem posiadania nielegalnego tytoniu i papierosów

Blisko 26 kg krajanki tytoniowej i ponad 4,5 tys. sztuk papierosów tak zwanych „samoróbek” zabezpieczyli inowrocławscy policjanci podczas działań na terenie miasta. Do sprawy zatrzymany został 25-letni mężczyzna, który nie dość, że stracił cały nielegalny towar to jeszcze usłyszał zarzuty.

Inowrocławscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją wkroczyli wczoraj (22.09.20) na terenie Inowrocławia do pomieszczeń zajmowanych przez jednego z mieszkańców Konina oraz do sklepu. Jak wynikało z uzyskanej przez kryminalnych informacji, mężczyzna miał zajmować się nielegalnym procederem i posiadać „lewe” papierosy, co wkrótce się potwierdziło.

Podczas przeszukania jego garażu oraz sklepu, w którym pracował, policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 26 kg krajanki tytoniowej i ponad 4,5 tys. sztuk papierosów, samodzielnie wytworzonych. Takim postępowaniem mężczyzna próbował narazić Skarb Państwa na prawie 26 tys. zł. strat z tytułu podatku akcyzowego.

Jeszcze wczoraj (22.09.20) mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oprócz tego, że pozbył się nielegalnego towaru stracił również samochód, telefon, laptopa i telewizor co policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony