Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarzy

Data publikacji 28.09.2020

Aleksandrowscy policjanci wspólnie ze strażakami poszukiwali wczoraj grzybiarzy. Działania kilkudziesięciu osób zakończyły się powodzeniem. Około północy policjanci z Konecka odnaleźli wystraszonego 71-latka i jego córkę.

Wczoraj (27.09.20) o 20:00 dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 71-latka i jego 48-letniej córki. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że w godzinach popołudniowych wybrali się do lasu na grzyby. Kiedy nie wracali, z uwagi na zapadający zmrok, bliscy postanowili zgłosić sprawę mundurowym.

Policjanci, wspólnie ze strażakami, rozpoczęli przeczesywanie lasu. Działania zakończyły się około północy, wtedy policjanci z Konecka zauważyli idących traktem leśnym dwoje zaginionych. Zmarznięci i wystraszeni grzybiarze wrócili cali i zdrowi do domu.
 
Policjanci apelują, aby wychodząc na grzyby zabierać ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce sprzed kilku lat może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!
 
 

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony