Wiadomości

Po pijanemu spowodował kolizję i próbował uciec

Data publikacji 28.09.2020

38-latek cofając fiatem seicento uderzył w zaparkowane audi. Mężczyzna po zdarzeniu próbował uciec, jednak uniemożliwili mu to obecni na miejscu świadkowie. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany i nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,3 promila alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (27.09.20) o godzinie 12:00 na ulicy Sportowej w Dąbrowie, pow. mogileński, gdzie kierujący fiatem seicento, podczas próby cofania, uderzył w zaparkowanego w pobliżu audi A4. Sprawca próbował odjechać, jednak został powstrzymany przez świadków, którzy zabrali mu kluczyki.

Na miejsce wezwany został patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,3 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 38-latka zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie czy zdrowie. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta –  REAGUJMY! Jeśli trzeba odbierzmy kluczyk od auta! Jeśli sami nie jesteśmy w stanie interweniować –  WEZWIJMY POLICJĘ!  

 


 

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony