Wiadomości

Bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków i alkoholu jechał drogą ekspresową

Policjanci grupy Speed żnińskiej „drogówki” podczas wykonywania czynności na drodze ekspresowej S-5 ujawnili kierowcę, który był pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie miał również uprawnień do kierowania. Niestety to nie wszystkie przewinienia tego mężczyzny. Teraz sąd zdecyduje o karze za popełnione przez niego czyny.

Policjanci należący do policyjnej grupy Speed podczas wykonywania czynności z kierującym fordem mondeo ujawnili, że był on pod wpływem alkoholu. Miał 0,4 promila w organizmie. Zachowanie kierującego świadczyło również, że może być on pod wpływem narkotyków. Wynik badania narkotestem okazał się również pozytywny. Została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych. To nie koniec przewinień 36-latka. Policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania, które stracił. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. 36-letni mieszkaniec Gniezna został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających i jazdę bez uprawnień.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony