Wiadomości

Pijany kierowca zatrzymany po krótkim pościgu

Data publikacji 04.02.2021

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy zatrzymanemu po krótkim pościgu przez policjantów grupy SPEED. Mężczyzna usiłował uniknąć kontroli, bo był pijany, a na dodatek po zażyciu amfetaminy. Gdy wytrzeźwieje śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz środka działającego podobnie do alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń.

Wczoraj (3.02.21) tuż przed 20:00 policjanci w nieoznakowanym radiowozie działający w ramach grupy SPEED, na ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu, dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym audi w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem. Mężczyzna jednak ani myślał poddać się kontroli i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Uciekając, kierowca popełnił szereg różnych wykroczeń: począwszy od niestosowania się do znaków drogowych przez stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu dla innych użytkowników drogi, a skończywszy na spowodowaniu kolizji drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilkunastu minutach na ulicy Sienkiewicza. W trakcie czynności okazało się, że 47-letni grudziądzanin ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu oraz wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest po zażyciu amfetaminy.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony