Policyjni wodniacy kontrolują stan rzeki Wisły - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Policyjni wodniacy kontrolują stan rzeki Wisły

Data publikacji 10.02.2021

Duże mrozy, tworząca się warstwa lodu oraz spływająca kra na rzekach może powodować zagrożenie powodziowe. Dlatego włocławscy policjanci, wspólnie z samorządami, sprawdzają stan wałów przeciwpowodziowych oraz miejsca zagrożone możliwością podtopienia.

Różne służby zaangażowane są do działań w zapewnienie bezpieczeństwa związanego z możliwością wystąpienia podtopień na włocławskim odcinku rzeki Wisła. Policjanci z ogniwa prewencji na wodach włocławskiej komendy również mają w nich swój udział i wspólnie z zespołami zarządzania kryzysowego samorządów, położonych wzdłuż rzeki, sprawdzają możliwe zagrożenia powodziowe.

Przede wszystkim mają na uwadze miejsca, gdzie może dochodzić do spiętrzania się kry, a także czy nie przebywają w tych miejscach jakieś osoby. Ostrzegają również o niebezpieczeństwie wejścia na zamarznięty akwen. Ważnym elementem tych działań jest także zwrócenie uwagi przez służby na stan wałów przeciwpowodziowych i poinformowanie mieszkańców o możliwym zagrożeniu podtopieniami.

W dzisiejszych (10.02) działaniach uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego koordynują współpracę policjantów ogniw prewencji na wodach.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjant kontroluje zamarznięty akwen
  • Policjant kontroluje zamarznięty akwen
  • Policjant kontroluje zamarznięty akwen