Wiadomości

Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodzieja

Zaledwie kilka minut swoim łupem cieszył się złodziej alkoholu, który wybiegł z marketu z dwiema butelkami w dłoniach nie płacąc za nie. Na jego drodze bowiem stanął dzielnicowy z Wąbrzeźna i udaremnił przestępcze zamiary.

Do zdarzenia doszło na początku lutego  (1.02.21) po 20:00. Dzielnicowy z komendy w Wąbrzeźnie sierż. szt. Andrzej Wőlk, po zakończonej służbie, wracał do domu wraz ze swoją rodziną. W pewnym momencie policjant zobaczył znanego mu z licznych kradzieży młodego mężczyznę, który wybiega z marketu z dwiema butelkami alkoholu w dłoniach. Dzielnicowy nie wahał się ani chwili i ruszył w pościg za złodziejem, zatrzymując go już po kilkudziesięciu metrach. Skradziony alkohol wartości prawie 100 zł wrócił nienaruszony do sklepu, a sprawca przekazany został wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Złodziej jednak nie dawał za wygraną i próbował wyrwać się policjantom.

Ostatecznie 20-letni mieszkaniec Wąbrzeźna, będący pod wpływem alkoholu, umieszczony został w izbie wytrzeźwień. Z uwagi na liczne kradzieże, jakich dopuścił się w przeszłości, policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym i skierowali wobec niego wniosek do sądu. Grozi mu teraz grzywna do 5 000 zł lub nawet 30 dni aresztu.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony