Wiadomości

Recydywista odpowie za włamania i kradzieże

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Mężczyzna usłyszał w sumie 28 zarzutów. To recydywista, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

W tym tygodniu za kraty trafił 39-latek podejrzany o liczne włamania i kradzieże. Jego zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że to właśnie ten mężczyzna stoi za przestępstwami, do których dochodziło od września ubiegłego roku. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 39-latkowi 25 zarzutów kradzieży i włamań do samochodów. Trzy kolejne zarzuty obejmują włamania do kontenerów budowlanych oraz kradzież sprzętu z placu budowy. Łupem mężczyzny padały wartościowe rzeczy pozostawione w pojazdach przez właścicieli – sprzęt elektroniczny i budowlany, artykuły spożywcze oraz alkohol. Straty wyniosły w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

39-latek był już wcześniej karany za kradzieże i włamania, więc za swoje czyny odpowie jako recydywista. Prokurator zdecydował, by do czasu zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia. 


 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony