Wiadomości

Motocyklem po zamarzniętym jeziorze w Pieczyskach

Data publikacji 18.02.2021

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał kierujący motocyklem, który z zamarzniętej tafli Zalewu Koronowskiego zrobił sobie tor wyścigowy. Nagranie z jego poczynań znalazło się w internecie. Policjanci ustalili personalia motocyklisty i złożyli mu wizytę. Zakończyła się ona dwustuzłotowym mandatem.

Policjanci Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy otrzymali informację, iż w ubiegłą niedzielę (14.02.2021) nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach odbywały się nielegalne przejażdżki motocyklami po tafli lodu. Do policjantów dotarło również nagranie, na którym widać motocyklistę wjeżdżającego na zamarznięty Zalew Koronowski, który następnie wykonuje różne manewry.

W wyniku podjętych czynności policjanci z Ogniwa Wodnego bydgoskiej komendy ustalili kierującego pojazdem i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna potwierdził fakt kierowania pojazdem. W  związku z tym 47-latek został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z artykułu 77 ust. 1 pkt 7 Prawa Wodnego. Artykuł ten mówi, iż zakazane jest poruszanie się pojazdami w wodach powierzchniowych oraz po gruntach pokrytych wodami. Kto łamie ten zakaz podlega karze grzywny. Podobnie zabronione jest mycie pojazdów w wodach powierzchniowych lub nad brzegami tych wód.

Policjanci przypominają i apelują, aby nie wchodzić i nie wjeżdżać na lód, ponieważ w niektórych miejscach jego pokrywa może się załamać co będzie skutkowało tragedią.

Autor: na podstawie inf. mł. asp. Marcina Czyż/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony