Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Data publikacji 19.02.2021

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych wczoraj (18.02.21) wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami drogowymi”. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 261 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 691 pojazdów i ujawnili 795 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!


Działania "Prędkość" w woj. kujawsko-pomorskim:

KPP Radziejów

KPP Inowrocław

KPP Nakło nad Notecią

KPP Golub-Dobrzyń

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony