Wiadomości

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii śródmiejskiego komisariatu przeprowadzili w Kujawsko-pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. L. Braille w Bydgoszczy zajęcia profilaktyczne dla uczniów na temat „Odpowiedzialności Prawnej Nieletnich” oraz „Cyberprzestępczości” .

Podczas spotkania młodzież z zainteresowaniem słuchała i weryfikowała posiadane informacje na poruszany temat. Profilaktycy podali przykłady najczęściej występujących zachowań nieletnich, którzy z różnych przyczyn popadali w konflikt z prawem lub zasadami współżycia społecznego.  Ponadto policjanci przypomnieli o obowiązku przestrzegania zapisów zawartych w regulaminie i statucie szkoły. W trakcie spotkania policjanci udostępnili film dot. „cyberprzestępczości” oraz film dokumentalny stworzony przez Policjantów Wydziału Prewencji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.  Podczas zajęć młodzież żywo reagowała i z chęcią odpowiadała na zadawane pytania.

Zajęcia przeprowadzono dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, technikum masażu, Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej.

 

Autor: mł.asp. Dominika Radka-Jędrkiewicz/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Uczniowie w auli szkoły podczas oglądania filmu profilaktycznego.
  • Uczniowie siedzący w auli oglądają film profilaktyczny. W tle towarzyszy im policjantka.
  • Policjant rozmawia z uczniami w auli szkoły. w tle wyświetlany jest film.