Wiadomości

Kryminalni z Dobrzejewic przerwali przestępczy proceder

Data publikacji 19.02.2021

10 zarzutów kradzieży usłyszał zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach 25-latek. Mężczyzna systematycznie wynosił z jednej z nieczynnych już szklarni elementy taśmy produkcyjnej oraz stalowe części konstrukcji, które później sprzedawał na złomowiskach. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach w miniony weekend otrzymali informację od właściciela, że z jednej z obecnie nieczynnych  szklarni na terenie Lubicza Górnego zginęły metalowe elementy taśmy produkcyjnej oraz  stalowe części  konstrukcji. Pokrzywdzony określił straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni z Dobrzejewic wytypowali, że za tymi kradzieżami  stoi 25-letni mieszkaniec tamtejszej gminy. W minioną środę (17.02.21) rano mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że sprawca skradzione elementy sprzedawał na kilku pobliskich złomowiskach. Część łupów funkcjonariusze odzyskali i wkrótce wrócą one do prawowitego właściciela. Podczas przeszukania kryminalni z Dobrzejewic znaleźli również u mężczyzny niewielkie ilości zielonego suszu. Wstępne testy potwierdziły, że to marihuana.

Podejrzany usłyszał w sumie 10 zarzutów kradzieży. Odpowie o również za posiadanie narkotyków. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony