Recydywista nie uniknie kary - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Recydywista nie uniknie kary

Data publikacji 22.02.2021

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo–interwencyjnego z Wąbrzeźna zatrzymali 36-latka podejrzewanego o usiłowanie włamań do trzech piwnic i kradzież. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a że jest recydywistą grozi mu do 15 lat więzienia.

W piątek (21.02.21) około 21:00 do wąbrzeskich policjantów zgłosiła się seniorka mieszkająca na jednym z miejscowych blokowisk zawiadamiając, że ktoś usiłował włamać się do jej piwnicy, ponieważ znalazła odciętą kłódkę. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili łącznie trzy podobne uszkodzenia. W jednym z przypadków złodziej wszedł do otwartej piwnicy, z której ukradł plecak z dokumentami i niewielką ilością pieniędzy.

Do działań ruszyły wszystkie obecne na terenie miasta patrole. Bardzo szybko wytypowany został prawdopodobny sprawca, który tego wieczoru był już legitymowany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Kiedy policjanci weszli do mieszkania 32-latka zastali tam jego kolegę (36l.), który odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadków. Mężczyźni stanowczo zaprzeczyli, że mają coś wspólnego z zaistniałą sytuacją. Policjanci przeszukali mężczyzn i mieszkanie. 36-letni mieszkaniec Wąbrzeźna miał przy sobie kilka przedmiotów zgłoszonych jako skradzione, a w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również plecak z dokumentami, który "zniknął" z jednej z piwnic.

36-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty za popełniona przestępstwa: trzy usiłowania włamań oraz kradzież. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.
 

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak