Nie uniknie kary za kradzieże i rozboje - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Nie uniknie kary za kradzieże i rozboje

Data publikacji 23.02.2021

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 25-latek podejrzany o serię kradzieży, w tym rozbojów. Sprawcę ujęli dwaj mężczyźni, a dalej zajęli się nim dzielnicowi i kryminalni z Inowrocławia. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 6 zarzutów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W sobotę (20.02.21) dzielnicowi z Inowrocławia byli świadkami nietypowej sytuacji. Podczas służby zauważyli trzech szarpiących się mężczyzn, z których dwaj wołali policjantów, aby im pomogli, bo ci ujęli złodzieja. Okazało się, że jeden z nich, 18-latek, był wcześniej zaczepiany przez 25-latka. Młody mężczyzna zachował jednak "zimną krew", a gdy agresor zostawił go w spokoju, ten powiadomił o zdarzeniu swojego ojca, który był w pobliżu. Po chwili zauważyli, że ten sam mężczyzna grożąc usiłuje okraść idącą chodnikiem parę, więc ruszyli na pomoc.

W tym momencie złodziej zaczął uciekać, lecz został schwytany przez 18-latka i jego ojca. Dalej sprawcą zajęli się już dzielnicowi. Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany jest typowany przez kryminalnych do innych przestępstw popełnionych w ostatnich dniach na terenie Inowrocławia, między innymi rozbojów i kradzieży w sklepie.

Wczoraj (22.02.21) policjanci przedstawili mężczyźnie 6 zarzutów, a następnie przedłożyli zebrane dowody do inowrocławskiej prokuratury wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu 25-latek trafił za kraty na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Michał Parzyszek
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz