Wiadomości

Pijany 28-latek wjechał do rzeki

Data publikacji 01.03.2021

Zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał wczoraj 28-latek, którego nakielscy policjanci zatrzymali po tym, jak auto, które prowadził wjechało do Noteci. Dzisiaj czynności z podejrzanym wykona prokurator.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Ludwikowo auto wjechało do Noteci, dyżurny nakielskiej komendy odebrał w minioną sobotę (27.02.21) przed godziną 12. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierowca volkswagena passata prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, wypadł z trasy i wjechał do znajdującej się nieopodal rzeki.
Mężczyzna, który podróżował volkswagenem sam opuścił pojazd, a na brzeg pomógł mu wydostać się świadek zdarzenia.
28-latek mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu został zatrzymany. Ponieważ od początku wskazywał, że to nie on prowadził auto, koryto rzeki oraz zatopionego volkswagena sprawdzali nurkowie. Poszukiwania te nie potwierdziły, by w aucie były jeszcze inne osoby.
Wczoraj (28.02.21) mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a dzisiaj (01.03.21) czynności z nim wykona prokurator.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant sprawdza trzeźwość kierowcy
  • widok na wyciągany z wody samochód
  • widok na zatopiony w wodzie samochód
Powrót na górę strony