Wiadomości

Nieudana ucieczka przed policyjnym patrolem

Data publikacji 03.03.2021

Policyjnym pościgiem zakończyła się kontrola drogowa volkswagena golfa. 25-letni kierowca nie zastosował się do poleceń policjantów, uciekał stwarzając realne zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jak się okazało, kierował pod wpływem narkotyków, a w aucie znajdował się ,,skręt” oraz waga. Dodatkowo mężczyzna miał aktywny zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany do odbycia kary.

Policjanci „drogówki” ze Świecia, przejeżdżając przez Bukowiec, zauważyli golfa, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z radiowozu mundurowi dali sygnał  do zatrzymania się samochodu. Użyli także sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Na widok radiowozu kierujący przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci ruszyli w pościg, Podczas ucieczki kierowca golfa nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i niemalże potrącił dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kierowca nie reagował na kolejne próby zatrzymania.

25-latek swoją agresywną jazdą stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Po kilkunastu kilometrach pościgu policjanci zajechali mu drogę i zatrzymali mieszkańca pow. bydgoskiego. Jak się okazało, podczas sprawdzania w policyjnych bazach, widniał on jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, ponadto posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. W golfie policjanci wyczuli silna woń marihuany, a na siedzeniu leżały ,,joint” i waga. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość środków odurzających. Badanie wykazało, że mógł być pod wpływem marihuany. Do badań pobrano krew.

Wczoraj 25-latek usłyszał zarzuty niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz  posiadania środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż.szt. Damian Ejankowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony